İçeriğe geç

Astroloji Haritaları Var Oluşu?Gezegenler ve Sembolleri?

Astroloji haritalarına ilgi her geçen gün daha da artmaktadır.İnsanların kendilerine enerji verecek bir güç araması ya da hayatlarında ki olumsuzluklar sonrasında yaşantılarını nası daha güzel devam ettirebilecekleri konusunda yol gösterici olarak kullanırlar. Bu konulara meraklı ve ilgili kişilerin astroloji haritasının ne zamandan beri var olduğu? sorusuna cevap bulmak isterler. Bunun dışındaki yıldız haritasına bakılırken gezegenler neyi sembolize eder? sorusu da diğer bir merak edilen arasındadır. Hal böyle olunca da biz de bu soruların cevaplarını araştırdık. İşte bu sorular hakkındaki cevaplar.

Astroloji Haritası Ne Zamandan Beri Vardır?

Bir çoğumuz bu konunun uzun dönemlere dayandığını biliyoruz ancak kesin net tarih yine de merak konusudur. İnsanlık medeniyetin doğuşundan beri gökyüzünü ve gökyüzündeki hareketliliği takip etmektedir. M.Ö 6000’li yılına kadar Sümerliler, gezegenler ve gökyüzündeki yıldızların yolculuklarını ve hareketlerini inceleyip not etmişlerdir. Bunun dışında M.Ö. 3300 yılları civarında ise Babiller Sümerlilerin daha önce başlatmış olduğu çalışmaları genişletip çok uzun yıllar hatta binlerce yıl kullanılabilecek astrolojik sistem geliştirmeyi başardılar. M.Ö 700 civarında ise bugün kullanılan Zodyak Çarkı yani gezegenlerin ve evler kullanarak oluşturdular. Ayrıca bu konudaki bilinen en eski doğum haritası yani yıldız haritasının ise M.Ö. 409 yılına ait olduğu tespit edilmiştir.

Gezegenler Neyi Sembolize Eder?

Aslında astroloji oldukça geniş ve kapsamlı bir konu olmasına rağmen temel ilke gayet açık ve nettir. Doğum haritası ya da astoloji haritası kişinin doğum anındaki gökyüzünün fotoğrafıdır. Doğum haritasını öğrenmek ve anlamak için bir astroloğa ihtiyaç duysanız dahi gezegenlerin ne anlama geldiklerini bilip öğrendiğiniz taktirde bu gezegenlerde yer alan burcunuzu yorumlayarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Astrolojide Güneş

Güneş burcu temel özdür. Bu gök cismi ego, benlik ve kişinin temel kişiliği hakkında bilgi verir. Bunun yanında kişinin temel tercihleri konusundaki davranışlarını da temsil eder.

Astrolojide Ay

Ay kişinin duygusal içi dünyasını temsil etmektedir. Sezgi içgüdü, alışkanlık ve güvende hissettiren şeyleri sembolize eder.

Astrolojide Merkür

Merkür iletişimi sembolize etmektedir. Bunun yanında mantık ve realiteyi Merkür yansıtırken, Ay duygusal tarafımızı yansıtır. Var olan problemleri çözmek için ve düşünce yapısını Merkür yönetir. Bunun yanında Merkür öğrenme ve merakında simgesidir.

Astrolojide Venüs

Romantik duyguları  ve ideal aşk duygularını ortaya çıkaran gezegendir. Aşk ve estetiği içinde barındıran gezegen olmanın yanında sosyal becerileri, sevgi ve şefkati,bunun yanında serveti ve şansı da simgelemektedir. Bununla birlikte harcamalar kazanç kısmı da Venüs’ün konularındandır.

Astrolojide Mars

Mars kararlılığı,hareketi ve saldırganlığı sembolize eder. Bunun yanında ise fiziksel anlamda tutku ve şehvet de Mars’ın konularındandır. İnsiyatif, dayanıklılık ve gücü de yönetir. Bunun yanında içimizdeki yaşam enerjisini ve öfkemizi de Mars kontrol eder. Cinsellikte Mars’ın etkilediği konulardandır.

Astrolojide Jüpiter

Serveti,felsefeyi bolluğu ve maneviyatı yönetir. Ahlak, yaşam eğitim anlamında ufkumuzun genişlemesine yardımcı olur. Jupiter temasta olduğu her şeyi besleyip büyütüp geliştiren yapıdadır. Gerçeğin peşinden gitmek yada din ve felsefe gibi madeni konularda yönelimleri de Jupiter konu edinir.

Astrolojide Satürn

Düzen ve kısıtlamalar ile ilgilenir. Kararlı bir direnç gösterisi,profesyonellik ve sıkı çalışmayı temsil eder.Ancak kötü günlerde ise sert ve duygusuz olamakta olası davranışlar arasındadır.

Astrolojide Uranüs

Uranüs gezegeni teknolojiyi ve yeniliği temsil eder bunun yanın da isyanı da içinde barındırır. Kurallara bağlı kalmayı sevmeyen gezegen dinamik ve değişimin kolay olmasından yanadır. Bu nedenle de bir çok şaşırtıcı etkiyi içinde bulundurur.

Astrolojide Neptün

Ruhsal olarak bilinmezlikler, büyülü ve gizemli olamayı sembolize eder. İyi bir gününde Neptün’ün enerjisi oldukça yaratıcı ve güçlü olurken, kötü günde ise sansıral kaçış haline gelebilir. İlham, hayal gücü ve bağımsızlıkları da yönetir. Bunun yanında durağan konumsa ise sanata düşkün ve gerçekçi bir kişiliği görmek mümkündür.

Astrolojide Plüton

Güç, yıkım, dönüşüm ve yenilenmeyi temsil eder. Bunun yanında değişim için de geçmişten kurtulmamız gerektiğini söyler.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dini sohbetler sohbet islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet