İçeriğe geç

Yıldız Haritası Nedir? Nasıl Hesaplanır? Ne İşe Yarar?

Yüzyıllardır astrolojiye olan merak hiç bitmemekte hatta her geçen gün artmaktadır. Son yıllarda astroloji meraklıları bir hayli artmıştır. Astroloji deyince hepimizin aklına burçlar gelmektedir. Fakat astroloji yalnız bunlarla sınırlı değildir. Bu konuda en merak edilenler arasında yıldız haritası diğer bir adı ile doğum haritası nedir? nasıl çıkarılır soruları vardır? Merak edilen bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.İşte o detaylar.

Yıldız Haritası Nedir?

Kişinin dünyaya geldiği andan itibaren ki gezegenlerin güneş çevresindeki yerini göstermektedir. Yıldız haritası yani diğer ismi ile doğum haritasının okunması analizi sadece deneyimli ve bu konuda bilgisi olan kişiler tarafından yapılır. Doğum haritasının okunması kişinin güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarır. Spritüel gelişimi yani kişinin kabul ettiği düşünce biçimini için ortaya çıkarıp hayatında karşısına çıkan fırsatları değerlendirmesine yardımcı olur. Bunun dışında kişinin hayatına çıkacak fırsatları en doğru  zamanda vermesine yardımcı olur.

Yıldız haritası, burçlar yardımı ile içimizden gelen öngörünün ortaya çıkmasını sağlar. Yıldız haritasına doğum haritasının denilme nedeni ise kişinin doğduğu andaki gökyüzünün görüntüsü olmasından kaynaklanır. Bu da doğum anınızda evrenle olan aranızdaki enerji ve uyum ile alakalıdır. Bu durum doğumla beraber insanların tüm  yaşamları boyunca sabit kalır. Yıldız haritaları kişinin hayatı hakkında bilgi verirken, insanların kaderine yön vermesi için de birer fırsat sunar. Bunun yanında kişilik özelliklerin belirginleştirmesi ve ruhunuzu bulmaya giden yolda size arkadaşlık etmeye yardım eder.

Yıldız Haritası Nasıl Hesaplanır?

Doğum haritasının hesaplanması için doğum yeri, doğum saati dakikası ile birlikte ve doğum günün bilinmesi gerekir. Bu bilgileri genelde doğum belgesinde bulmak mümkün. Bu bilgilerin doğruluğu enlem ve boylam arasındaki farklılıkların yaşanacağı düşünüldüğünde büyük önem taşır. Olabildiğince doğru ve kesin bilgiler konunun daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Doğum saatini bilmeyen kişilerinde yıldız haritası hesaplanır ancak bazı önemli bilgiler bu durumda eksik kalır. Doğum saati yükselen burç ile de ilişkilidir. Bu nedenle yıldız haritasında da oldukça önemlidir.

Yıldız Haritası Ne İşe Yarar?

Astrologlar ve bu konularda bilgili kişiler doğum haritasına bakınca bir çok bilgi sahibi olabilirler. Bu nedenle yıldız haritası insanların hayatlarındaki kalıplaşmış düşünceleri ve tercihlerinde yaptıkları ve yapacakları şaşırtıcı durumları ortaya çıkarabilir. Doğum haritasına yönelimin artma sebeplerinden birisi de doğum haritasına bakıldıktan sonra insanların kendilerinde ortaya çıkmayan ya da gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya ve kişisel gelişim için ve yönelimler için yardımcı olmaya itmektedir. Bu sayede hangi yeteneklerin daha çok üzerine gidilmesi gerekir ve hangi zayıf yönler için daha çok gelişme gösterilebileceği konuda yardımcı olmaktadır.

Doğum haritasında( yıldız haritası) aranan bilgiler genel olarak şu şekildedir.

Yükselen burcun hangisi olduğu ve 12 astrolojik evdeki hangi gezegen olduğu,

Mars, Venüs,Ay burcu ve aşk evi

Daha çok çalışılması ve emek verilmesi gereken şeyler için Satürn burcu,şanslı olunabilecek yerler için Jupiter burcu

Herhangi iki gezegen arasında oluşan önemli açıların neler olduğu

Haritada bulunan elementlerin dengesinin neler olduğu (ateş, toprak, hava su burcundaki gezegenler)

Haritada bulunan niteliklerin dengesinin neler olduğu (ana burç, sabit burç ve değişken burç gezegenleri)

7 tene olan klasik harita şekli ile gezegenlerin oluşturduğu desenin ne olduğu

Bir burçta oluşan 3 veya daha fazla gezegenin olması ise kişiye belirli bir enerji konsantrasyonu oluşturması

Bu doğrultularda bilgi sahibi olan ve yeterinde deneyimi olan bir astrolog kişinin yıldız haritasındaki nitelikleri ve elementleri toplayarak doğum haritasını yorumlayabilir. Bunun sonucunda özelliklerden birinin eksik ya da baksın olması durumunda insanların yaşantılarını nasıl dengeleyebileceğini ya da nasıl pratiklik kazanabileceğini konusunda tavsiyelerde bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dini sohbetler sohbet islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet