İçeriğe geç

Şaman Olmak ya da Olmamak

Atölyelerimden birine katılanlar veya beni arayanlar sık ​​sık radyo programı ya bana şaman olduklarını söyleyecek, şaman olun, ya da birisi onlara şaman olduklarını söyledi. Şaman olmama rağmen niyetlerini anlayabilir ve takdir edebilir, tipik olarak şaman teriminin gerçekte ne olduğuna dair sınırlı bir anlayışa dayanır.

Şaman Olmak ya da Olmamak

En katı anlamda, bu gezegende yalnızca birkaç kişi var. Şamanın orijinal anlamı temelinde haklı olarak hak iddia edebilir. The Journal of Shamanic Practice‘de yayınlanan “A Shamanic Practice” başlıklı bir makalede Modern Tıpta Macera, ”Jeanne Achterberg, Imagery‘nin yazarı Healing‘de, kitabın ortak yazarı Stanley Krippner’ın Şifanın Ruhsal Boyutları ve saygın bir araştırmacı ve yazar şamanizm ve ruhsal şifa üzerine yazıları bulunmakta. Achterberg’e göre, Krippner “Şaman olmak arasında dünya kadar fark var ki onlarca yıllık çıraklık, deneyim ve topluluk ve basitçe şamanistik teknikleri uygulamak. İkincisi bu, katılanların büyük çoğunluğunun faaliyetlerini şöyle tanımlar; tanımlıyor davul çalma, tören, ilahiler, dans, hikaye anlatımı ve diğer etkinlikler geleneksel şamanizm ile ilişkili.

 

Birkaç yıl yerli bir toplulukta yaşayacak olsaydınız, çırak iken doğal dünyaya yakından aşina olmak kabile şamanı tarafından, o zaman belki bu unvana sahip çıkabilirsiniz. Sizin akıl hocası tipik olarak uzun bir soyağacına sahip olacaktır. hikayeler, iyileştirme uygulamaları ve topluca neyin Yolları denebilir? insanlar veya klan. Aslında, tipik olarak kendilerine şaman unvanı, hizmet ettikleri topluluk. Bu ismi iddia ettiği için kimseyi karalamıyorum; Sadece buna inanmıyorum kartvizitinizin üzerinde olmalı veya alenen bir kişi olduğunu iddia etmelidir.

şamanik

Gitsen bile sizi başlatan biriyle iki veya üç yıllık bir program aracılığıyla sizi mutlaka bir şaman olarak nitelendirmeyen şamanik bir uygulama ile karşılaşabilirsiniz. Bu terim, çoğundan çok daha zengin, daha derin ve daha eski bir şeyi ifade eder. çağdaş toplumlardaki insanlar erişebilir.

 

Daha doğrusu bu topraklarda yaşayan, insanları yüzyıllardır aynı topraklarda yaşamış bir kültür içinde faaliyet gösteren ve doğal dünyada ikamet eden varlıkların ruhlarından öğrenildi  veya bir bireyin kapsamlı bir şekilde eğitilmiş biri tarafından bunu yaşamalıdır. Şamanlar, tüm “insanları” ile iletişim kurar. Bazıları hayvanlara benziyor, bazıları bitkiler veya ağaçlar gibi görünüyor ve bazıları taşları sever. Kelimenin geleneksel anlamıyla şaman olmak bazı ruhsal şifa tekniklerini bilmekten çok daha fazlasını ima eder veya güç hayvanınızı belirledikten sonra, iddia edebileceğiniz şey şamanik uygulayıcı lakabıdır. Bu da uygun bir eğitim aldığınızı gösterir.

 

Yolculuk ve misyonunuzun en geniş anlamda iyileşmekte olduğu konusunda netsiniz mümkün. Şaman uygulayıcıları mistik ve kozmik alemler de, ancak birincil çalışmaları burada, Dünya’da insanlara rehberlik ve şifa gibi bitki insanları, ağaç insanları dahil, hayvan insanlar ve taştan insanlar, birkaç isim vermek gerekirse ellerinden geleni yapıyorlar. insan ve doğal dünya arasında denge sağlar. Bu gelenekleri ve atalardan kalma bağları onurlandırmak gerekir. Özgün şamanlar, belirli felsefeler ve metodolojiler ne olursa olsun çalıştın; ancak bu uygulamaları 21. yüzyıla getirmek ile ilgili sınırların ve tartışmaların ötesine geçmenizi gerektirir.

şamanizm

Ayrıca giderek daha fazla insanın şamanizme çekilir. Belki de kısmen insan atalarının soyu ve orijinalin sahip olduğu manevi güç şamanların erişimi vardı. Bu noktaları göz önünde bulundurarak, başka bir terim aramaya başladım. Atalarımızın şamanlarının inanılmaz armağanlarını hem kabul eder hem de onurlandırır Aynı zamanda daha çağdaş bir dil ihtiyacını kabul ederken temelde şamanik uygulamalara sahip olacak, ancak yine de erişilebilir bu çağda yetişen bizler için. Ayrıca bunların çoğunun metodolojiler, maneviyat yapmaya çağrılan hemen hemen herkes için yararlıdır.

 

Bu tür bir uygulama geliştirme niyetindeki şamanlar, samimiyetine ve ilhamına sahiptir. Şamanik çalışma Dünya ruhlarını kapsadığı için ve genellikle ruh rehberlerinin yardımıyla mucizeler yaratır.

 

Şamanik bir uygulayıcı olmak için eğitim şarttır. Ayrıca gerekli daha gelişmiş iyileştirme süreçlerinden bazılarını düzgün bir şekilde yürütmek için sitemizde daha detaylı içerikler bulunmakt., Ancak kara büyü sitemizde açıklanan tekniklerin çoğu, resmi eğitimi olmayan çoğu insan için yararlıdır. Çağrılanlar için bununla daha fazlasını yapın, şamanik uygulama için yerleşik bir kursa kaydolmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dini sohbetler sohbet islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet