İçeriğe geç

Kanlı Ay Tutulması Nedir?Ne Zaman?Burçlara Etkisi?

Geçtiğimiz yıllarda kanlı ay tutulmasına şahit olmuştuk. Herkesin aynı saatte gözlerinin gökyüzüne çevrildiği ve gökyüzünün kıpkırmızı olduğu zaman dilimi gökyüzünde eşsiz manzaraya da neden olmuştur. 2022 yılında tekrar kanlı Ay tutulması yaşanacağını öğrenen meraklılar hemen bir takım araştırmalara başladır. Bunun için öncelikle kanlı ay tutulması nedir? Kanlı ay tutulması ne zaman gerçekleşir? Kanlı ay tutulması Türkiye’den izlenecek mi şeklindeki sorular arama motorlarındaki en çok arananlar arasındadır. Hal böyle olunca biz de bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte o detaylar…

Kanlı Ay Tutulması Nedir?

Dünyamızın tek doğal uydusu olan Ay kırmızıya bürünerek gökyüzünde bir görsel şölene hazırlanıyor.  Kanlı Ay olarak ifade edilen yılın ilk ay tutulmasında Ay, yaklaşık olarak 1.5 saatlik bir zaman diliminde nefes kesen ve inanılmaz renklere bürünüyor.

Ay  Tutulması Ne Zaman?

Pazar gecesi başlayacak olan  Ay tutulmasının pazartesi erken saatlere kadar devam edeceği biliniyor. Bunun yanında Ay tutulması Türkiye’de izlenebilecek mi? sorusu da merak edilenler arasındadır. 16 Mayıs Pazar gecesi başlayacak olan Ay tutulmasını izleyecek ve gözlemleyebilecek şanlı ülkeler arasında Güney Amerika’da yaşayanlar ve Kuzey Amerika’nın ise doğu kısmında kalan insanları Kanlı Ay tutulmasını izleyebilecekleri belirtiliyor. Ay konusunda uzmanlaşmış gezegen NASA ise Ay tutulmasını ziyafet şeklinde isimlendiriyor. Bunun yanında Amerika Kıtası’nda görüleceği için de bu tutulma Amerika Kıtası’nın tutulması şeklinde ifade etmiştir. Türkiye’de bu tutulma görülecek mi? sorusunun cevabını ise üzülerek hayır şeklinde cevaplıyoruz.Türkiye’deki meraklı gözlemcilere kötü bir haber. Bu Ay tutulmasını uçak bileti alamayan kişilerin izlemesi mümkün değildir. Türkiye’den Kanlı Ay tutulmasını izlemek mümkün olmayacaktır. Ancak NASA bu konuda yine gereğini yapmış ve izleyemeyenler için Slooh gözlem evi ağından tutulma canlı bir şekilde anlık yayınlanacaktır. Geçen sonbaharda uzaya fırlatılmış olay Lucy uzay aracı ise bu tutulmayı tam anlamıyla 103 kilometre mesafeden fotoğraflayacak. Bunun dışında diğer bir tutulma ise kasım ayında meydana gelecek. Bu Ay tutulması da Avrupa ve Afrika’da gözlemlenecek. Bir daha gerçekleşecek olan tutulma ise 2025 yılına kadar gerçekleşmeyecek.

Kanlı Ay Tutulmasının Burçlar Üzerindeki Etkisi Nelerdir?

Kanlı Ay tutulması sonrasında burçlar oldukça etkilenecek. Bunun yanında sabit burçların daha çok etkilendiği gözlemlenecek. Bu etkilenme sonrasında bakış açımız değişebilir.

Uzmanlar tarafından bu tutulmanın akrep burcunda gerçekleşiyor ve etkisi 6 aya yakın bir zaman diliminde devam edecektir. Bu tutulma döneminde farklı ve sert olaylar hayatımızın içerisine girebilir. Yani radikal kararlar alınmasının olduğu bir dönemdir. 15 ve 16 mayıs tarihleri ise herkes için diğer günlerden daha zorlu geçebilir. Bu Ay tutulmasında ise akrep burcunun sert ve olumsuz yanlarının görülmesi mümkündür. Bu tutulma tüm burçları etkilerken hepsini farklı derecede etkileyecek ancak akrep ve boğa burcu bu tutulmadan en fazla etkilenen burçlar arasına girecektir.

Kanlı Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek?

Koç: parayla ilgili tüm konular gündeme gelebilir. Bu konuların içinde eşiniz, aileniz ya da arkadaşlarınızın olması muhtemeldir.

Boğa: Değişime kapalı olunması ve bu tutulmasının akrep ve boğa burcunu daha çok etkileyecek olması sebebi ile bu tutulma boğa burçlarını biraz zorlayabilir gibi gözüküyor.

İkizler: İş ortamında yaşanan stres, sıkıntı ve sorunlar sizi olumsuz etkilediği gibi sağlığınızı da olumsuz etkiliyor olabilir. Bu nedenle bu günlerde sağlığınıza her zamankinden daha çok dikkat etmeniz gerekir.

Yengeç: Zaten duygusal yapıdaki yengeçler tutulması zamanında daha da duygusal yapıya bürünebilirler. Bunun yanında ilişkilerinizi sorgulama ve mantığınızı devre dışı bırakma eğiliminde olabilirsiniz.

Aslan: Ev değiştirme ve farklı araziler satın almak yönünde eğilimlere yönelebilirsiniz.

Başak. Çevrenizde iletişim kurarken bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Anlaşmazlıklar ve problemler ile karşı temkinli olmanızda fayda var.

Terazi:  Bu dönemde para ile ilgili finansal konularda daha cesur kararlar alabilirsiniz.

Akrep: Kötü alışkanlıklarınızı bırakmak için zaman arıyorsanız işte bu tam zamanı. Ancak çalışma hayatınızda farklı ve bir takım zorlanmalar yaşamanız mümkündür.

Yay:  Bu ay tutulması döneminde çevrenizdeki insanlarla, ailenizle yada arkadaşlarınızla ilgili sizi şaşırtacak gizli bilgiler açığa çıkabilir. Ya da sizden saklanan bir takım olaylar gün yüzüne çıkabilir.

Oğlak: Kafanızdaki yaptığınız planın her zaman kusursuz bir şekilde ilerleyemeyeceğini bilmeniz gerekir.

Kova: Bu dönem iş hayatınızda olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Patronlarınız ile aranızda bazı sorunlar çıkabilir ve bu fikir ayrılıkları da kriz ve problemlere neden olur.

Balık: Bazı konularda değişim yapmak ve yeni kararlar almak istiyor olabilirsiniz anacak cesaretinizi toplamak için tam zamanı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dini sohbetler sohbet islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet